Veckoauktion den 6 augusti 2001

  • Sortera efter

  • 8075
    INGEFÄRSKRUKA Kina, 1800-tal, H19
    UTGICK

    6 augusti kl 17:00
  • 8072
    OLJA Okänd konstnär, Blomsterstilleben, 50 x 40
    UTGICK

    6 augusti kl 17:00
  • 8098
    ORIENT MATTA Hamadan, 149x328
    UTGICK

    6 augusti kl 17:00
  • 8067
    SKULPTUR Buddha, Blanc de chin, H24
    UTGICK

    6 augusti kl 17:00
  • 8041 Akvarell
    Ellen Jolin, Interiör, 30x45
    Såld: 850 kr

    Såldes den 6 augusti 2001
  • 8092 BANKETT
    Karl Johan, Stockholmsarbete, mahogny
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 6 augusti 2001
  • 8035 FAT
    Famille Rose, oktagonalt, dia 36
    Såld: 5.200 kr

    Såldes den 6 augusti 2001
  • 8046 FAT
    Majolica, Rörstrand, Dia 45
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 6 augusti 2001
  • 8089 FAT
    Wien, Dia 38, porslin
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 6 augusti 2001

Ladda ner broschyr